خانه اخبار انواع تخفیفات عوارض طرح ترافیک

انواع تخفیفات عوارض طرح ترافیک

5 خواندن مجدد
۰
0
265

نیم کلاچ:عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک در ارتباط با تخفیفات طرح ترافیک طبق مصوبه شورای شهر تهران اظهار داشت :

۱-خبرنگاران و بیماران خاص و معلولین از تخفیف ۹۰ درصدی طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا( زوج و فرد سابق) برخوردار هستند.

۲-ساکنین محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، نیز از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار هستند و همچنین یک خروج قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح و یک ورود بعد از ساعت ۱۷ رایگان خواهند داشت.

سعیدیان‌فر گفت: از اول تیر شهروندان باید عوارض تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد) را پرداخت کنند که هزینه عوارض آن نصف عوارض طرح ترافیک است و برای ترددهای زیر ۲۰ روز عوارض محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد) رایگان است ولی شهروندان حتماً به این نکته باید توجه داشته باشند که برای این محدوده نیز باید همچون طرح ترافیک از طریق مراجعه به سایت «تهران من»ثبت‌نام کنند.

۳- افرادی که معاینه فنی برتر برای خودروهایشان داشته باشند نیز از تخفیف ۲۵ درصدی برخوردارند

۴-بر اساس مصوبه شورای شهر تهران آژانس‌ها و مؤسسات اتومبیل کرایه از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار بوده و اگر سه سند سفر در سامانه سفربرگ شهرداری اخذ کنند تخفیف ۷۰ درصدی خواهند داشت.

۵- راننده‌های وانت‌بار نیز تخفیف ۵۰ درصدی داشته ولی اگر یک باربرگ از سامانه بارانه دریافت کنند تخفیف ۷۰ درصدی خواهند داشت.

۶-سرویس‌های مجاز مدرسه و خودروهای آموزش رانندگی نیز تخفیف ۷۰ درصدی داشته و همه پلاک‌های ویلچر عوارض طرح برای آنها صفر است.

۷-افرادی که در زمان‌های غیر اوج (بعد از ساعت ۱۰ صبح ورود و قبل از ۱۶ خروج)، داشته باشند، از تخفیف ۳۰ درصدی برخوردار بوده و برعکس این موضوع ۵۰ درصد به هزینه طرح آنها اضافه خواهد شد.

مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک خاطرنشان کرد: افرادی که در حساب شهروندی خود اعتبار کافی داشته باشند در صورت ورود به طرح نیز تخفیف ۲۰ درصدی خواهند داشت در غیر اینصورت رانندگان یک ماه فرصت دارند که حساب شهروندی خود را شارژ کنند چرا که در غیر این صورت دو جریمه برای آنها اعمال خواهد شد یکی برای عوارض و دیگری جریمه پلیس لذا شارژ حساب شهروندی ضرورت دارد.

 

بارگذاری مطالب بیشتر
بارگذاری بیشتر توسط مدیر سایت
بارگذاری بیشتر در اخبار

همچنین ببینید.

فراخوان گسترده ی ۶۰ هزار دستگاه جدید سوزوکی در هند

نیم کلاچ: به نقل از دنیای اقتصاد: شرکت سوزوکی تصمیم دارد به‌زودی فراخوان گسترده‌ای را برای…